"NAJPIĘKNIEJSZY PREZENT" - NIETYPOWA NOTATKA NA TEMAT NIETYPOWYCH JASEŁEK W NASZEJ KĘCKIEJ JEDYNCE

Ta notatka zacznie się trochę nietypowo i będzie trochę przydługa. Przyznam szczerze, że gdy czasem zaczynam czytać te oficjalne, poprawnie sformułowane notatki, to zdarza mi się nie doczytywać ich do końca, bo są napisane ,..no właśnie – bardzo poprawnie. Może takie powinny być, skoro pojawiają się na oficjalnych stronach ? Ale ja tym razem zaryzykowałam. Postanowiłam, że skoro mam już napisać kilka słów, to odważę się to zrobić trochę inaczej, licząc na Państwa cierpliwość w czytaniu. Przyznam także , że niezbyt ucieszyłam się, gdy po skończonym przedstawieniu, bardzo zmęczona, usłyszałam, że mam jeszcze napisać notatkę  o właśnie zakończonej imprezie. A marzyłam tylko o tym, by wreszcie odpocząć, bo nawet w nocy ,,po głowie skakały mi aniołki i diabełki” i spać nie mogłam.  No, bo jak to ? Sama z pomocą koleżanki przygotowywałam to przedstawienie i teraz mam jeszcze o tym napisać? Wolałabym, by zrobił to ktoś bardziej obiektywny, niezaangażowany w przygotowania,… ale później pomyślałam sobie, że może jest w tym sporo racji, bo któż więcej wie na temat tej imprezy?

Ale tutaj pojawił się następny dylemat - jak to zrobić, by nie wyszło na to, że; ,,Samochwała w kącie stała.”? Wreszcie doszłam do wniosku, że nie będę przejmować się  już żadnymi dylematami i czym prędzej przystąpię do chwalenia się…. moimi aniołkami i diabełkami z III c i aniołkami z chóru szkolnego, by w ten nietypowy sposób, jeszcze raz podziękować im za udany występ, wynagrodzić im ciężką pracę i ,,wymagającą panią”, która nie dawała im spokoju i nie zważała na ,, kwękania”.

A teraz wreszcie garść szczegółów:

- Do naszej szkoły w dniu 21. 12. 2016r. o godz. 17.00 licznie przybyli zaproszeni goście, imprezę swoją obecnością uświetnili także przedstawiciele lokalnych władz, w tym Krzysztof Jan Klęczar – Burmistrz Gminy Kęty oraz Rafał Ficoń – I Zastępca Burmistrza,  którzy przed wejściem na salę zamienili z diabełkami kilka słów, a one, o dziwo, w tym momencie były bardzo grzeczne!

- Przedstawienie nosiło tytuł ,,Najpiękniejszy prezent”. Tego prezentu poszukiwał aniołek Filipek, który starał się na różne sposoby wymyślić  najlepszy prezent dla Jezuska, może  np. …… i tu nie zdradzimy szczegółów, bo mogą nam się jeszcze przydać .

- Aniołkom bardzo starały się przeszkodzić diabełki, które cały czas coś knuły i knuły, jednak na koniec z powrotem trafiły do piekła. Panu Burmistrzowi chyba przypadły do serca nasze diabełki, bo zapamiętał powiedzenie ; ,,Knują, nie knują, radzić sobie trzeba”.

- Wszystkie aniołki i diabełki pięknie śpiewały i tańczyły , choć czasami gubiły części garderoby.

- Czy aniołek Filipek wymyślił ten najpiękniejszy prezent dla Jezuska? TAK.

Jeżeli uda nam się zakwalifikować do IV Przeglądu Artystycznego ,,Wokół Bożego Narodzenia”, to być może znajdziecie Państwo chwilę czasu, by obejrzeć nasze przedstawienie. Mamy nadzieję, że tak się stanie. Na wszelki wypadek: Serdecznie zapraszamy !

Kilka słów napisała Dorota Baścik-Kołek,

dziękując p. Elżbiecie Sztefko za udzieloną pomoc,

a p. Agnieszce Łatanik za piękną dekorację.