"PLASTUSIOWA KRAINA" w 1b

Za nami pierwszy miesiąc nauki w szkole. Pierwszego września byliśmy pełni obaw i niepokojów.  Jak się okazało – niepotrzebnie! Szkoła jest super! Nauka, zabawa, ruch, muzyka, przyjaźń – to wszystko przeżywamy na co dzień. Głoskujemy, poznajemy literki, liczymy, piszemy, rysujemy, śpiewamy, tańczymy, gramy w piłkę i uczymy się języka angielskiego. Jednak we wrześniu najwięcej radości dostarczyły nam zajęcia techniczne – lepienie z plasteliny.

Po wysłuchaniu fragmentu książki Marii Kownackiej „Plastusiowy Pamiętnik” i zapoznaniu się z wyglądem bohatera, lepiliśmy małego ludzika z plasteliny. Okazało się, że mimo wysłuchania jednego opisu prace różniły się od siebie. To czyniło nasze Plastusie wyjątkowe i niepowtarzalne. Stworzyliśmy wystawę i nazwaliśmy ją „Plastusiowa Kraina”. Podczas zajęć nie tylko ćwiczyliśmy sprawności manualne, ale uczyliśmy się precyzji, cierpliwości                  i dokładności. Lepienie z plasteliny okazało się świetną zabawą i dostarczyło nam wiele radosnych przeżyć. W klasie zrobiło się kolorowo i zabawnie.

Anna Piskorek

To nasze prace: