"RWĄCA RZEKA" W 3B

W ramach Falochronu - programu profilaktyki wczesnej wobec zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży, klasa 3B przeprowadziła w dniu 10 stycznia 2018 r. grę symulacyjną pt. Rwąca rzeka. Wszyscy uczniowie włączyli się w projekt. Wybrali sobie role, w których dobrze się czuli i przemyśleli argumenty potrzebne w grze. Kasia, która wcieliła się w rolę nastolatki z problemami, stojąc u źródła rzeki, przedstawiła pozostałym osobom swoją sytuację. Biorący udział w grze ustawili się wzdłuż nurtu rzeki, po obu jej stronach. Postaci, w które wcielili się uczniowie (rodzice, dyrektor szkoły, pedagog, wychowawca, nauczyciele, policjant, lekarz, koledzy...) przeprowadzili Kasię w dół rzeki, pomagając jej w pokonywaniu trudności i rozwiązywaniu problemów. Na zakończenie fascynującej symulacji uczniowie wyciągnęli wnioski z gry. Zauważyli, jak trudno jest dotrzeć do nastolatka, który boryka się z problemami. Z drugiej strony, że jest wiele osób, które chcą i mogą otoczyć go opieką. Gra okazała się świetną zabawą, a uczniowie pokazali ogromną dojrzałość społeczną.

Wychowawca - Małgorzata Czech