4e W PODRÓŻY PO AMERYCE

28 maja we wtorek nasza klasa 4e w towarzystwie klasy 4c i pań opiekunek wyruszyła na wycieczkę do Żor. Naszym celem był amerykański park rozrywki Twinpig. Czekały tam na nas rajskie Hawaje, gorący Meksyk, szalone Las Vegas i wiele innych atrakcji.

            Nasza wizyta rozpoczęła się od krótkiej prelekcji na temat historii kontynentu amerykańskiego, był też spacer z mapą w ręku i szukanie ciekawych miejsc, a potem to już same atrakcje… Na Hawajach odwiedziliśmy rajską plażę i  zobaczyliśmy wulkan Kohala, w Meksyku poznaliśmy legendarnego władcę Azteków i odwiedziliśmy meksykańską hacjendę, w Las Vegas byliśmy w strefie gier i doświadczyliśmy emocji rodem ze światowej stolicy rozrywki. Poczuliśmy się też jak bohaterowie westernu na Dzikim Zachodzie, a w Lesie Przygód wskoczyliśmy do domku na drzewie i przeszliśmy trasę parku linowego. Były też karuzele, dom strachów, zwierzyniec, kino 5D, sklep ‘U Apacza” czy wejście do batyskafu i kuli parowej i odkrywanie zagadek księżyca w Moonspace. Zabawa była super!

            W drodze powrotnej do domu zatrzymaliśmy się jeszcze w centrum Żor, by zwiedzić Muzeum Ognia. Ta niezwykła budowla kryje w sobie fantastyczne wnętrze. Ekspozycja tego centrum nauki jest niemal całkowicie interaktywna. Podążaliśmy szlakiem prowadzącym przez dzieje percepcji ognia w prehistorii, czasy antyczne i wieki średnie. Odkryliśmy wielość twarzy ognia, jakie przypisywano temu żywiołowi. Przeprowadziliśmy też szereg doświadczeń, np.: sprawdziliśmy temperaturę swoich ciał w kamerze termowizyjnej, uruchomiliśmy silnik pneumatyczny czy ugasiliśmy wirtualny ogień.

            Nasza wycieczka to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Miło spędziliśmy czas na zabawie i szaleństwie, ale uczyliśmy się też czegoś nowego i odkrywaliśmy to, co do tej pory było nieznane. To była fajna lekcja poza szkołą J  

 

Klasa 4e z wychowawcą

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Script logo