BESKIDZKI FESTIWAL KODOWANIA

W dniu 8 października  2018 r. w Domu Kultury w Kętach odbył się Beskidzki Festiwal Kodowania. Jego celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do nauki kodowania i poznania możliwości jego zastosowania min. w  robotyce, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i kreatywności oraz  rozpropagowanie działań Lokalnych Klubów Kodowania. W dniu tym spotkały się cztery kluby kodowania z Brzeszcz, Kęt, Polanki Wielkiej i Chrzanowa. Na festiwalu nie zabrakło i uczniów kęckiej "Jedynki". W zajęciach z „Programowania robotów Photon” wzięli udział uczniowie klasy IV c. W godzinach popołudniowych w warsztatach  „Programowania z Minecraft” wzięli udział uczniowie z  klasy V c. Uczniowie     programowali pod kierunkiem specjalistów z Centrum Kreatywnego Future. Po zajęciach  na korytarzach Domu Kultury  obejrzeli z zaciekawieniem  stanowiska pokazowe, gdzie zaprezentowano roboty Lofi, Dash, mBot, Ozobot i Photon. Ponadto każdy zainteresowany mógł skorzystać ze  strefy ScotieGo! i punktu rozszerzonej rzeczywistości.

Podczas  festiwalu  rozstrzygnięto  konkurs na „Najlepszą grę komputerową w programie Scratch” organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Kętach.

I miejsce ex aequo zajęli  uczniowie naszej szkoły  Jakub Nycz  i Aleksander Bakalarski. Wyróżnienie przypadło również naszym uczniom Kamilowi Markowi  i Natalii Łeckiej. Cieszą sukcesy naszych uczniów w  programowaniu w Scratch.

Jolanta Wójcikiewicz-Paw
Aleksandra Hankus-Grzywa