CO DALEJ, GIMNAZJALISTO?

Co dalej, gimnazjalisto?

Zaraz po Świętach Wielkanocnych w dniu 4 kwietnia 2018r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli  Powiatowego Zespołu  nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach. Nauczyciele i uczniowie tej szkoły prezentowali ofertę edukacyjną skierowaną do uczniów ostatniej klasy gimnazjum.
Oczy  cieszyła piękna aranżacja stołów, a podniebienia  - degustacja przygotowanych potraw przez uczniów klas gastronomicznych Zespołu Szkół nr 10.
Stanowisko z nowoczesnymi technologiami przybliżyło uczniom trudne problemy elektroniki, programowania, sieci. Jednocześnie każdy mógł obejrzeć i skonstruować  prosty układ elektroniczny i bawić się tą dziedziną wiedzy.
Uczennice klas sportowych z Kopernika prezentowały nagrody, puchary i medale zdobyte w wielu zawodach, w których uczestniczyła szkoła. Dziewczęta z gimnazjum mogły popróbować swych sił i sprawdzić swoje  umiejętności gry w piłkę siatkową, a tym  samym zachęcić swoim przykładem do wyboru sportowego profilu klasy w „Koperze”.
Przedstawicielki klasy fryzjerskiej pokazały umiejętności modnego czesania i układania włosów.  Uczennice z gimnazjum poddały się próbie starszych koleżanek z Technikum i Szkoły Zawodowej modelowania własnych włosów.

Od nowego roku szkolnego będzie otwarty w PZS nr 10 nowy kierunek w szkole: technik elektryk z przysposobieniem pożarniczym oraz w ramach branżowej szkoły I stopnia – oddział w zawodzie krawiec.

Spotkanie na pewno zachęciło uczniów gimnazjum do wyboru szkoły nr 10 im. M. Kopernika w Kętach jako kolejnej szkoły w drodze ustawicznego kształcenia się.