CO SŁYCHAĆ W 1B?

Co słychać  w I b ?

To  już II semestr w  klasie I b. Niedawno pierwszaki przekroczyły próg tej szkoły, a tu już wiosna! Czas tak szybko płynie. We wrześniu uczniowie byli pełni obaw i niepokoju; dzisiaj - są dojrzalsi, pełni wiedzy i nowych doświadczeń. Szkoła codziennie ich uczy, cieszy i zadziwia!

W naszej klasie cały czas coś się dzieje. Nauka łączy się z zabawą, powaga z radością, cisza z dziecięcym gwarem. Drugi semestr mija i warto zapamiętać te chwile. Był bal karnawałowy  matematyka na dywanie, zabawa w sklep i przeliczanie pieniężne, savoir vivre przy stole oraz „dawniej i dziś” czyli poznanie starych przedmiotów. Uczniowie uczyli się matematyki za pomocą patyczków, klocków, a nawet kasztanów, poznawali nowe litery, więcej czytali, pisali oraz wzbogacali słownictwo poprzez teatrzyki pacynkowe. Ciągle starają się zrozumieć świat, poszukują, odkrywają i zdobywają informacje. Są ciekawi, aktywni i chętni do działania. Zajęcia lekcyjne dają im możliwość spontanicznej aktywności, poszerzają ich wiedzę,  kształtują ich przeżycia artystyczne.

Uczniowie  I b są pełni zapału na następne miesiące szkoły. Chęć uczenia ujawniają zwykle przez naturalną ciekawość. Zaspokajają ją codziennie – na lekcjach! Im więcej pomysłów na aktywność tym ciekawiej i łatwiej. Bo na tym właśnie polega nauka – łączeniu gotowej wiedzy z samodzielnym jej zdobywaniem.

I widzicie drogie dzieci, jak czas w szkole szybko leci!

Anna Piskorek