CZYSTE POWIETRZE W KĘTACH!

W ramach obchodów Dnia Czystego Powietrza uczniowie  klas 4a i 4d  pod opieką nauczycieli wzięli udział w happeningu  pod Domem Kultury w naszym mieście.

Happening został zorganizowany przez Wydział Rozwoju Urzędu Miasta i Gminy Kęty w ramach kampanii informacyjno - edukacyjnej „Czyste powietrze w gminie Kęty – NASZA wspólna sprawa”, realizowanej w ramach projektu pn.: „GMINA KĘTY. Czyste powietrze – NASZA wspólna sprawa. Likwidacja źródeł ogrzewania na paliwa stałe w indywidualnych gospodarstwach domowych”.

Spotkanie rozpoczął pan Burmistrz Krzysztof Klęczar, który przypomniał zebranym o tym,  jak ważne jest czyste powietrze wokół nas i pochwalił wszystkie plakaty, banery i rysunki, które uczniowie własnoręcznie przygotowali na ten dzień. Każdy uczestnik mógł opowiedzieć o treściach zawartych na plakatach, związanych z czystym powietrzem. „ Nie dla smogu”, „Stop smog!”.  Było dużo emocji i pozytywnych wibracji, a  zapał młodzieży został nagrodzony upominkami w postaci pysznych ekologicznych przekąsek i zdrowych słodyczy; suszonych jabłek, śliwek, warzyw. Otrzymaliśmy także dwie gry planszowe o tematyce ekologicznej, które przekazaliśmy do świetlicy szkolnej, aby wszyscy uczniowie  mogli zbierać punkty w grze o czyste powietrze.

Pamiętajmy! Człowiek wykonuje 22 tysiące oddechów dziennie. Brak świeżego powietrza osłabia zdolność do pracy i nauki i jest źródłem alergii.

Agata Wróbel-Rejman