DODATKOWA PRACA - POPŁACA, CZYLI PODSUMOWANIE OSIĄGNIĘĆ EDUKACYJNYCH UCZNIÓW KLASY 2a

Dodatkowa praca – popłaca
czyli podsumowanie osiągnięć edukacyjnych uczniów klasy II a

Rok szkolny 2016/2017 przyniósł uczniom klasy II a wiele sukcesów edukacyjnych.
Przyczyniły się do nich:

-  systematyczne i aktywne uczestnictwo dzieci w zajęciach obowiązkowych,

- praca na zajęciach dodatkowych (na kółku matematycznym prowadzonym przez
p. wicedyrektor – Renatę Droździk oraz zajęciach rozwijających z języka angielskiego – prowadzonych przez wychowawcę Katarzynę Puchałę), w których dzieci uczestniczyły
w bieżącym i poprzednim roku szkolnym,

- a także rozwijanie pasji i zainteresowań poza szkołą.

Udział w kółku matematycznym i dodatkowa praca w domu przełożyły się na wysokie wyniki w konkursach matematycznych, organizowanych na terenie szkoły.

W ogólnopolskim konkursie matematycznym „Alfik” wzięło udział 6 uczniów klasy
II a. Tomasz Tomaszewski i Michał Chylaszek uzyskali w nim wynik bardzo dobry, a Janek Stanecki wynik dobry.

W konkursie matematycznym „Kangur” wzięło udział 7 uczniów klasy II a. Troje
dzieci zostało wyróżnionych. Są to: Jan Stanecki, Emila Korpacka i Michał Chylaszek.

Udział w zajęciach rozwijających z języka angielskiego oraz rozwijanie kompetencji językowych poza szkołą zaowocowały satysfakcjonującymi wynikami w konkursach językowych, organizowanych na terenie szkoły.

W szkolnym konkursie piosenki anglojęzycznej „You can sing” w kategorii Klasy I – III Emilia Korpacka i Julia Kurek zdobyły II miejsce, a Daria Rus i Julia Stanecka miejsce III.

W ogólnopolskiej olimpiadzie z języka angielskiego „Olimpusek” wzięło udział 9 uczniów klasy II a. Najwyższe miejsce w Polsce (spośród uczniów klas II naszej szkoły, biorących udział w konkursie) – 30. – zdobył Jan Stanecki, miejsce 33. – Łukasz Bożek i Emilia Korpacka, a miejce 42. – Tomasz Tomaszewski. W klasyfikacji szkolnej wyżej wymienieni uczniowie „stanęli na podium” (w kategorii klasy II).

Uczniowie klasy II a bardzo chętnie i aktywnie brali udział w zajęciach przyrodniczych. Na obowiązkowe zajęcia przyrodnicze często przygotowywali i prezentowali ciekawostki ze świata roślin i zwierząt, przynosili interesujące książki, dzielili się swoją wiedzą.

W ogólnopolskim konkursie przyrodniczym „Świetlik” wzięło udział czworo uczniów klasy II a. Emila Korpacka zdobyła w tym konkursie 100% punktów i tym samym główną nagrodę, z kolei: Daria Rus, Michał Chylaszek i Jan Stanecki otrzymali wyróżnienia.

Wszystkim swoim wychowankom – tym nagrodzonym i tym, którym mimo ciężkiej pracy nie udało się osiągnąć nagrody lub wyróżnienia, bardzo serdecznie gratuluję. Mam nadzieję, że w następnym roku szkolnym nie zabraknie Wam zapału i chęci do podejmowania pracy dodatkowej i rozwijania swoich umiejętności oraz pasji.

Katarzyna Puchała