DORADZTWO ZAWODOWE

Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu.

/Konfucjusz/

W ostatnich dniach naszą szkołę odwiedziła wieloletnia doradczyni zawodowa, mgr Maria Hankus-Godzisz. Przeprowadziła ona zajęcia doradztwa zawodowego w klasach 8 SP i 3 gimnazjum, aby pomóc im w podjęciu jednej z najważniejszych życiowych decyzji - wyborze przyszłej szkoły.

Pani Maria zachęcała uczniów do precyzowania swoich indywidualnych cech osobowości i zainteresowań zawodowych poprzez wypełnianie i omawianie kart zainteresowań. Uczniowie mieli możliwość poznania aktualnego systemu edukacyjnego oraz bieżącej sytuacji na rynku pracy w powiecie oświęcimskim. Przedstawiono też pomysł stworzenia indywidualnego Planu Działania Zawodowego, który daje możliwość dokonania świadomego wyboru dotyczącego przyszłości edukacyjno-zawodowej.

Niebawem pani Maria odwiedzi nasza szkołę ponownie, aby poprowadzić konsultacje indywidualne dla zainteresowanych uczniów. Każdy, kto wciąż ma pytania i wątpliwości może także skontaktować się z naszym szkolnym doradcą zawodowym, p. Marcelą Fabia.