DOŚWIADCZENIA I ZŁUDZENIA OPTYCZNE CZYLI LEKCJA FIZYKI DLA UCZNIÓW Z KLASY 3a

17 maja uczniowie klasy 3a szkoły podstawowej mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach, podczas których ich starsi koledzy z gimnazjum prezentowali efekty realizowanego projektu edukacyjnego. Gimnazjaliści w składzie: Agnieszka Chrząszcz, Justyna Kobiałka, Sandra Trojak, Katarzyna Wielgosz, Honorata Zolich, Konrad Kolasa, Piotr Grabowski i Emil Smolarek zadbali o to, by podczas godzinnych zajęć w atrakcyjny sposób przybliżyć tajniki nauki. Można było pobawić się cieczą nienewtonowską i zrobić sobie gniotka, pogadać po helu, zrobić gigantyczne bańki mydlane, podziwiać zmiany kolorów wskaźników i wiele innych. Nie zabrakło także ciekawych rysunków prezentujących złudzenia optyczne. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

K.B.