DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE.

DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

W dniu 12.04.2017 r. w Oświęcimiu odbyły się Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców. W zawodach tych startowali chłopcy młodsi z klas 4 i starsi z klas 5 i 6 szkoły podstawowej. Drużyna ZSG nr 1 składająca się z uczniów klas 4 i 5 zajęła I miejsce w powiecie i awansowała do etapu wojewódzkiego.

W zawodach powiatowych startowali uczniowie:

Klasy 4: Bogacz Paweł, Cinal Nikodem, Duchnicki Mateusz, Gieras Sajmon, Handy Olivier, Kierpiec Kamil, Szymański Dominik

Klasy 5: Błasiak Bartosz, Korczyk Jakub, Kubala Igor, Matusiak Kacper, Piwowarski Mikołaj

Zawody wojewódzkie odbyły się 17.05.2017 r. w Nowym Targu. Powiat oświęcimski reprezentowała nasza szkoła ZSG nr 1. Ze względu na kontuzję w zawodach wojewódzkich zawodnicy wystartowali w zmienionym składzie: Bogacz Paweł, Duchnicki Mateusz, Handy Olivier, Kierpiec Kamil, Korczyk Jakub, Kubala Igor, Ługowski Szymon, Matusiak Kacper, Niedziela Paweł, Piwowarski Mikołaj, Szymański Dominik, Tarsa Wojciech i zajęli XII miejsce.

Gratulujemy sukcesu tym bardziej, że nasi piątoklasiści musieli się zmierzyć z zawodnikami o rok starszymi.

Opiekunowie: Bożena Pietrasiewicz, Bogusława Kawończyk