DRUŻYNOWY TYTUŁ GIMNAZJALNEGO MISTRZA ORTOGRAFII i PUCHAR DYREKTORA PZ NR 11 W KĘTACH DLA UCZNIÓW "JEDYNKI"!

25 kwietnia 2017 roku w PZ nr 11 Szkół Ogólnokształcących  im. St. Wyspiańskiego w Kętach odbyło się podsumowanie konkursu "Gimnazjalny Mistrz Ortografii". Nasza drużyna w składzie: Zuzanna Blachura, Dorota Harężlak i Justyna Pudełko musiała zmierzyć się z zagadnieniami z zakresu ortografii i interpunkcji. Nasi reprezentanci wykazali się szeroką wiedzą i umiejętnościami w tym temacie, dzięki czemu zostali najlepszą z dziewięciu drużyn biorących udział w konkursie. Poza tym Dorota Harężlak zajęła w tych zmaganiach drugie miejsce indywidualnie. Opiekunami dziewczyn są nauczyciele: pani Jolanta Herl i pan Jacek Stwora.

Warto podkreślić, że konkurs ten jest doskonałym sposobem, by zachęcić młodzież do dbałości o poprawność językową w codziennym życiu. Cieszymy się, że nasi uczniowie aktywnie i przede wszystkim skutecznie włączają się w działania mające na celu ochronę języka polskiego przed niekorzystnymi zjawiskami, do których należy współczesny trend lekceważenia norm poprawnościowych w zakresie pisowni.
Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom sukcesu i dużej wiedzy!