DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W KLASACH 1-3 SZKOŁY PODSTAWOWEJ.

Jak co roku i tym razem w lutym obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień bezpiecznego internetu”. Prezentację dla uczniów przygotował nasz nauczyciel Zieliński Jarosław. Dla młodszych dzieci internet  jest przede wszystkim miejscem rozrywki.  Zazwyczaj dzieci nie zdają sobie sprawy z zagrożeń,  jakie na nie czekają. Za pośrednictwem sieci mimowolnie pozostawiają po sobie ślady. Informacje mogą wówczas zostać przechwycone lub pozyskane przez internetowych przestępców.

W trakcie spotkania dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania  z internetu, takie jak:

- nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak: imię, nazwisko, numer telefonu czy adres domowy,

- w sytuacji, kiedy ktoś lub coś cię w internecie zaniepokoi lub wystraszy, koniecznie opowiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej,

- nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w sieci. Nie spotykaj się   z osobami poznanymi w internecie. O propozycjach spotkania od internetowych znajomych informuj rodziców,

- pamiętaj, by traktować innych z szacunkiem. Swoje zdanie wyrażaj, nie obrażając nikogo. Nie reaguj agresją na agresję,

- zbyt długie korzystanie z komputera, tabletu czy smartfona może zaszkodzić twojemu zdrowiu i pogorszyć kontakty ze znajomymi.

Mamy nadzieję, że po spotkaniu, dzieci bardziej świadomie i ostrożnie będą korzystały z sieci.

A.D.