DZIEŃ DINOZAURA W BIBLIOTECE.

Dzień Dinozaura w bibliotece

„Przygotuj trochę pracy,  dodaj dużo ciekawych informacji , dorzuć  nieco kreatywności. Wszystko dokładnie wymieszaj” – oto przepis na dobrą zabawę w bibliotece podczas przerw.

Tym razem pretekstem do wspólnie spędzonego czasu był Dzień Dinozaura, który obchodzony jest 26 lutego.
Tego dnia w bibliotece powstała prehistoryczna góra, na której zamieszkały kolorowe dinozaury. Każdy zainteresowany mógł zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi tych fascynujących zwierząt. W wyeksponowanych książkach (dostępnych w bibliotece) uczniowie z zainteresowaniem wyszukiwali informacji o faktach i mitach związanych z dinozaurami.
Najwięcej frajdy było jednak podczas  pracy twórczej – zadanie polegało na wykonaniu papierowego dinozaura. Oj, nie było to proste. Sporo wysiłku i wyobraźni wymagało od autorów prac takie zaprojektowanie postaci, aby zwierzę mogło…stać.
Efekty wspólnej pracy dumnie spoczęły się obok prehistoryczne góry.

Ciekawych pomysłów  uczniom nie brakuje. Niebawem kolejne akcje w bibliotece. Dobra zabawa gwarantowana.

Magdalena Cieślawska