DZIEŃ EMOTIKONA W „JEDYNCE” ";-)"

J DZIEŃ EMOTIKONA W „JEDYNCE”  J

19 września obchodzony jest jako Dzień Emotikona, czyli znaku służącego do wyrażania nastroju, emocji.
Z historią emotikona, jego pochodzeniem i najpopularniejszymi emotkami zapoznali się z tej okazji uczniowie „Jedynki”. Podczas zajęć w bibliotece szkolnej, w których wzięły udział klasy 1b, 1c, 1d, 2d, 3a, 3b, każdy uczeń wykonał kilka emotikonów, z których powstała szkolna galeria. Zabawa „Zrób minkę – emotikona” udowodniła, że dzieci doskonale rozumieją znaczenie i rolę tych popularnych znaków. Uśmiech, smutek, płacz, zdziwienie – to wszystko świetnie prezentowali uczestnicy zajęć. Każdy dostał w prezencie kolorowankę – emotikona. Największą popularnością cieszył się „uśmiech”. Swoje prace chętnie i licznie wykonywali również uczniowie przebywający w bibliotece podczas przerw.

Zabawa była świetna! J;)J