DZIEŃ KOTA

Luty, to miesiąc nie tylko Walentynek i zakochanych, ale także czas, kiedy 17 lutego obchodzimy niezwykły dzień. Dzień, w którym najważniejsze jest jedno z ulubionych zwierząt domowych. Stworzenie przez jednych kochane i uwielbiane, a przez innych tolerowane troszkę mniej. Co by nie mówić, zwierzątko to wywołuje niesamowite emocje – dlatego w tym roku na świetlicy postanowiliśmy świętować Dzień Kota.

Dzieci miały możliwość poznania różnych odmian kociej rasy, widziały zdjęcia, a także same tworzyły postaci kotów, a jednocześnie przypominaliśmy sobie kocich bohaterów pochodzących z bajek.

Dzień ten miał oczywiście wymiar edukacyjny – przypomnieliśmy sobie zasady opieki nie tylko nad kotami, a także różne sposoby na zabawę z naszymi domowymi pupilkami. Dzieci odświeżyły wiedzę o ssakach na podstawie zajęć o kocich mamach i dzieciach. Całe świętowanie zakończyło wykonanie kolorowanek związanych z kotami. To był piękny i pełen wrażeń dzień!