DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Dzień Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej

Pluszowy Miś – przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To właśnie jemu powierzamy swoje sekrety.
Światowy Dzień Pluszowego Misia (obchodzony 25 listopada) ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki - w 2002 roku.

Duże, małe, puchate, nowe, stare – wszystkie ukochane. Pluszowe Misie opanowały bibliotekę szkolną. Adresatami spotkań, które odbywały się w dniach 22-29 listopada były dzieci z klas 1-3.  W zajęciach wzięły udział klasy: 2c,1b, 1c, 3a, 1d, 2d, 2a.

Każde spotkanie rozpoczynała parada Misiów, które dumnie – wraz ze swoimi właścicielami – maszerowały w rytm piosenki o Pluszowym Misiu  między bibliotecznymi regałami.
Omówiliśmy prezentację o historii święta i ciekawostkach z życia niedźwiedzi brunatnych i polarnych. Dzieci odgadywały także z jakich bajek pochodzą prezentowane kadry. Najwięcej trudności sprawił Koralgol. No cóż, to bajka ich rodziców... a może dziadków?

Ważnym punktem każdego spotkania było głośne odczytanie, z podziałem na role, fragmentu przygód Kubusia Puchatka z książeczki „O skakaniu i dreptaniu”.  Świetnie poradzili sobie wszyscy uczestnicy – zarówno z klas drugich i trzeciej, ale również  z klas pierwszych. Brawa należą się wszystkim!

Dzieci obejrzały także zwiastun filmu „Krzysiu, gdzie jesteś?”. Okazało się, że spora grupa film znała i to ich ocena  była najlepszą zachęta dla tych, którzy filmu jeszcze nie widzieli.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało laurkę dla Misia, na której należało napisać życzenia dla Misia. Zebrane kartki stworzyły piękną galerię prac.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na Misie nie przemija,   bo „czy to wczoraj, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”.

Magdalena Cieślawska