FERIE W BIBLIOTECE.

Ferie w bibliotece

Czy można w ferie odwiedzić szkolną bibliotekę? Oczywiście.

Czy można w niej ciekawie spędzić czas? Oczywiście.

Podczas tegorocznych ferii zimowych biblioteka przygotowała cykl spotkań  literacko – kreatywnych.

Pierwszego dnia (temat zajęć: „Zwierzęta Pana Brzechwy”) uczniowie zapoznali się z twórczością Jana Brzechwy, przeglądali również książki tego autora dostępne w bibliotece.
Najważniejszym i najtrudniejszym zadaniem  było nagranie filmu!  Inspiracją stał się film „Zoo – Bajka Bez Barier” przygotowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundację Katarynka, Fundację HASCO-LEK, Fundację Alarm Cykliczny, telewizję Mini Mini+. Muzykę i efekty dźwiękowe opracowali uczniowie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących im. M. Grzegorzewskiej we Wrocławiu.
Podczas zajęć uczestnicy spotkania wykonali postaci zwierząt, scenografię, opracowali scenariusz. Efektem wspólnej pracy jest film, który z dumą prezentują.

Drugiego dnia (temat zajęć: „W baśniowym świecie”) uczestnicy  - wykorzystując prezentację multimedialną – poszerzyli i utrwalili swoją wiedzę dotyczącą baśni, wzięli udział w quizie dotyczącym znajomości postaci z bajek i baśni. Podczas wykonywania prac  słuchali znanych... i nieznanych opowieści.  Efektem prac były czarodziejskie kufry, magiczne różdżki i magiczne rośliny.

„Hu hu ha – nasza zima zła” – to temat ostatniego spotkania w bibliotece. Najpierw uczestnicy spotkania stali się detektywami. Ich zadaniem było odszukanie w zasobach biblioteki książek i czasopism , w których znajdowały się informacje o losie zwierząt zimą. Potem wszyscy obejrzeli film edukacyjny „Zima trudny czas dla zwierząt” przygotowany przez OPERON.  I wreszcie nadszedł czas na prace plastyczne. Tym razem powstały zimowe krajobrazy.

Każdego dnia było trochę pracy, trochę nauki, a przede wszystkim dużo dobrej zabawy. Wszyscy bawili się świetnie. Podczas ostatniego spotkania uczestnicy zastanawiali się na tematami zajęć w bibliotece podczas ferii w przyszłym roku szkolnym.

A zatem – do zobaczenia za rok!

Magdalena Cieślawska