FERIE W SZKOLE, CZYLI ROZWIJAMY TALENTY...

Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od zajęć dydaktycznych, który powinno się przeznaczyć na czynny odpoczynek i rozrywkę. Aby dzieci spędziły go miło, nie nudziły się, a szkołę postrzegały nie tylko jako miejsce nauki, ale też wesołej i twórczej zabawy, odbyły się w naszej placówce zajęcia feryjne.

W dniu 31 stycznia, uczniowie z klas I - III SP, wzięli udział w zajęciach czytelniczo-plastycznych. Tematem spotkania był „Świat baśni i bajek”. W czasie zajęć „wyruszyliśmy” do Danii, aby poznać bliżej ojczyznę Hansa Christiana Andersena. Dzieci chętnie wysłuchały ciekawostek z życia znanego na całym świecie bajkopisarza, zapoznały się z jego twórczością, uczestniczyły w zabawach oraz rozwiązywały quizy i zagadki w oparciu o czytane teksty literackie. W drugiej części zajęć, sala lekcyjna zamieniła się w pracownię artystyczną, bowiem uczniowie wykonywali kolaż do treści wysłuchanej uprzednio jednej z baśni wspomnianego pisarza. Dzieci, realizując powierzone zadania, miały świetną okazję do tego, aby dać upust swojej fantazji oraz rozwijać talent plastyczny. Dzięki ich wielkiemu zaangażowaniu powstały ciekawe, oryginalne prace.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej, twórczej atmosferze. Wspólnie spędzony czas był dla wszystkich radosny, udany i przede wszystkim bezpieczny. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Joanna Kołodziejczyk