INWAZJA ZWIERZĄT EGZOTYCZNYCH, CZYLI ŻYWA LEKCJA ZOOLOGII

12 października 2016 r. uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści w ramach działalności Szkolnego Klubu Młodego Naukowca uczestniczyli w żywej lekcji zoologii z egzotycznymi zwierzętami. Mieli możliwość podziwiać te okazy, które dotychczas znali jedynie z filmów przyrodniczych, czy też serfując po internecie: karaczany madagaskarskie, straszyki nowogwinejskie, ptaszniki (czerwonokolanowy, różowy, białokolanowy, czerwonoodwłokowy, olbrzymi), skorpiona leśnego, aksolotla, żabę platana – formę albinotyczną a także węża dusiciela, żółwiaka chińskiego, gekona złocistego i tygrysiego oraz ostojnicę nakrapianą. W trakcie zajęć uczniowie powtórzyli podstawowe wiadomości z biologii owadów, pajęczaków, płazów i gadów oraz wzbogacili swoją wiedzę o ciekawostki dotyczące poszczególnych gatunków zwierząt. Emocji też nie brakowało.

E.A., B.J.