JASEŁKA SZKOLNE I KONCERT LAUREATÓW SZKOLNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK.

Szkolne Jasełka i  koncert laureatów Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek.

Jeszcze raz mogliśmy usłyszeć i zobaczyć najlepszych wykonawców tegorocznego konkursu kolęd. Występy laureatów dopełniły przedstawienie jasełkowe, wprowadzając wszystkich  w świąteczny klimat.

W tym roku spektakl Jasełek rozgrywał się oprócz Nieba w bardzo dobrze nam znanych miejscach, na dworcu w Kętach, w kaplicy klasztoru Klarysek, w Szkole Podstawowej nr 1

w Kętach. Miejsca te łączą się w tą jedną noc w szczególny sposób. Podróżni, spotykający się na dworcu, pokazują wiele problemów współczesnego społeczeństwa. Postacie obcokrajowców, nawiązujących do  trzech mędrców, zdążających do Jezusa, także budzą różne refleksje.

Symboliki jest w tym spektaklu więcej. Zamiast bogatej dekoracji pojawiają się na scenie tabliczki z nazwą miejsca, które pozwalają wyobraźni widza na stworzenie swojej własnej wizji, tak teatr elżbietański rozwiązywał problem scenografii.

Spektakl pokazał wiele aktorskich talentów. Grzegorz Dyczkowski  i Inez Mikołajek brawurowo zagrali  małżeństwo z  konsumpcjonistycznym nastawieniem do świata. Biegające archanioły szukające aniołków z przytupem rozpoczęły spektakl, same zaś aniołki, które wolą hip-hopa od jeziora łabędziego to energia w czystej postaci.

Kto nie miał okazji zobaczyć niech żałuje, ale może filmik poniżej będzie jakąś namiastką naszego spektaklu.

Agata Płonka