JESIEŃ I ZIMA W ŚWIETLICY

Mikołajki i święta

Okres o Mikołajek do świąt dzieci przeżywają zawsze bardzo radośnie i z dużym oczekiwaniem. W tym roku 6-go grudnia dzieci przyszły do szkoły zaopatrzone w mikołajkowe symbole: czapki mikołajkowe, nosy i rogi reniferowe oraz piękne białe brody. Przebrani czy nie, wspólnie rysowali świąteczne choinki. Zobaczcie sami jak uroczo wyglądają nasi milusińscy w swoich czerwonych czapeczkach i porożach.

11 listopada

W Święto 11 listopada do naszej świetlicy zawitał sam Józef Piłsudski. Przypomniał dzieciom o odzyskaniu przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Następnie uczniowie rozwiązywali quiz dotyczący tego święta, a w ramach zajęć plastyczno-technicznych wykonywano flagi Polski, biało-czerwone kotyliony oraz serduszka.

Halloween

W ramach poznawania świąt i kultur innych narodów, dzieci ze świetlicy zaakcentowały 31.10 br anglosaskie święto Halloween. Symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duszki, czarownice i nietoperze. Dzieci ze świetlicy dobrze się bawiły wycinając zębate dynie i przygotowując gazetkę. Wielu uczniów było ciekawie i śmiesznie przebranych.