JĘZYKI OBCE IM NIESTRASZNE

6 czerwca odbyło się podsumowanie Konkursu Angielsko – Niemieckiego „Młody Poliglota” organizowanego przez Powiatowy Zespół nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu pod patronatem Starosty Oświęcimskiego. Konkurs ten jest podzielony na dwa etapy: szkolny i międzyszkolny – w Oświęcimiu, w których młodzież gimnazjalna wykazuje się praktyczną znajomością języka angielskiego i niemieckiego.

W tegorocznej edycji do finału zakwalifikowało się 4 naszych uczniów: Alicja Kubica (3B), Martyna Rusek (3B), Szymon Moroń (3A) i Konrad Rybak (3A). Jak podkreślali organizatorzy, w tym roku konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Tym bardziej cieszy fakt, że dwoje naszych uczniów – Martyna Rusek i Szymon Moroń otrzymało wyróżnienie, dyplom laureata i nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy wytrwałości w dalszym doskonaleniu umiejętności językowych i ich rozwijania.

Nauczycielami opiekunami były panie Małgorzata Czech (j.niemiecki) i Katarzyna Wysogląd (j.angielski).

Katarzyna Wysogląd