KĘCKIE MUZEUM Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE

Niespełna miesiąc temu uroczyście obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Bardzo ważnym epizodem na drodze odzyskania przez państwo polskie niepodległości był pobyt legionistów Józefa Piłsudskiego w Kętach. Nasze miasto stało się przystankiem na drodze ku wolności. Oczywiście tematyka ta poruszona została w trakcie akademii a także ujęta w wydanym dla uczniów folderze, niemniej jednak poprosiliśmy o pomoc fachowców. W dniu 07.12.2016r. dr Andrzej Małysa z kęckiego Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach wygłosił ciekawą prelekcję na temat pobytu legionów Piłsudskiego a także samego „Dziadka” w Kętach. Nasza szkoła jako miejsce prelekcji nie zostało wybrane przypadkiem, w budynku szkolnym mieścił się bowiem szpital, w którym rany leczyli legioniści a także odwiedził go sam Marszałek. Uczniowie w skupieniu i z zaciekawieniem wysłuchali wykładu i obejrzeli przygotowaną przez prelegenta prezentację. Warto dodać, iż nie jest to incydentalny epizod, a nasza szkoła od lat współpracuje z kęckim muzeum. Bardzo dziękujemy za wspaniałą lekcję historii. Z całą pewnością wizyt kęckich muzealników w naszej szkole nastąpi ciąg dalszy.

R.T.