KLASA 3a - GRA PT. "MAGICZNE ZOO"

Pierwszy etap pracy nad grą w klasie 3a rozpoczął się od wyboru jej tytułu. Dzieci wspólnie postanowiły, że będzie ona nosić nazwę „Magiczne zoo”. W dalszej części na drodze losowania powstało pięć czteroosobowych grup. Uczniowie w grupach ustalali zasady nowej gry, gdzie tworzyli wspólną plansze. W kolejnej części pracy nad nową grą, wybierali z prezentowanych propozycji zasady właściwej gry. Każda grupa wykonywała samodzielnie pionki różnego koloru. Poszczególne kolory były przypisane danej grupie. Ponadto uczniowie wspólnie wykonywali poszczególne akcesoria potrzebne do wspólnej zabawy. Następnym etapem była właściwa gra, którą klasa rozgrywała w swojej sali, a następnie w auli szkolnej. Wszyscy wspólnie z ochotą i wielką radością czekali na swoją kolej- kiedy poszczególna grupa będzie rzucała kostką, ile będzie miała rzutów, czy będzie pokonywała przeszkody, czy też będzie musiała wrócić się na start, zgodnie z zasadami gry. Tego typu gra przysparzała uczniom wiele zadowolenia, umożliwiała wspólną zabawę, jak również wpływała kreatywnie na rozwój dzieci.

Lidia Ćwiertnia
Elżbieta Szczepańska