KLASA 4e ZGŁĘBIA HISTORIĘ

Klasa 4e zgłębia historię

5 marca o godzinie 11.00 klasa 4e wraz z wychowawcą stawiła się w kęckim muzeum. Wszyscy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej o naszym rynku. Czekały na nas warsztaty „Dlaczego rynek jest kwadratowy?”.

Muzealnik w bardzo ciekawy sposób przybliżył nam historię nadania praw miejskich Kętom, przedstawił proces ewoluowania naszego rynku, opowiedział jak w średniowieczu budowano centra miast i miasteczek i jak wyglądało wtedy życie zwykłych ludzi. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów na temat naszego rynku i miasta. Mogliśmy też zaspokoić swoją ciekawość i zadawaliśmy mnóstwo pytań dotyczących przeszłości.

A potem przyszedł czas na pracę w grupach. Pamiętając o różnych faktach dotyczących wyglądu naszego rynku w dawnych czasach, mieliśmy stworzyć jego średniowieczną makietę. Było przy tym mnóstwo radości i śmiechu. I rywalizacji, bo każda drużyna chciała wypaść jak najlepiej. Jednym „budowanie” wychodziło lepiej, innym trochę gorzej, ale wszyscy dobrze się bawili. Efekty naszej pracy, czyli gotowe makiety, zabraliśmy ze sobą na pamiątkę do szkoły.

To była inna niż wszystkie lekcja historii. Teraz wiemy więcej i inaczej będziemy patrzeć na kęcki rynek, przechadzając się po jego płycie.

Uczniowie klasy 4e