Klasa II a – BLIŻEJ SZTUKI I ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Klasa II a – bliżej sztuki i świąt wielkanocnych

„Bo od tego, kochani jest sztuka,

żeby każdy w niej ścieżki swej szukał

i powiedział o wszystkim, co czuje

właśnie tak –

jak mu serce dyktuje!”

Powyższy fragment wiersza Natalii Usenko, w ubiegłym tygodniu zapoczątkował w klasie 2 a realizację zagadnień związanych ze sztuką. Dzieci dowiedziały się, że zamiast słów mogą wyrazić swoje uczucia przez prace plastyczne, śpiew, taniec, fotografię itd. Uświadomiły sobie, że sztuka (zwłaszcza użytkowa) otacza je każdego dnia.

Dzieci „spotkały” się ze sztuką dnia 29 marca 2017 r. w Domu Kultury w Kętach. Tego dnia były zarówno jej twórcami, jak i odbiorcami. Wzięły udział w warsztatach artystycznych
i wykonały ozdoby wielkanocne na bazie styropianowych szablonów. Obejrzały także wystawę prac pt. „W świecie bajki i baśni”, które zostały wykonane w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Kętach i Brzeszczach.

Katarzyna Puchała

Małgorzata Paw