KLASA PANI CZAJKI

W naszej szkole nie ma pani Czajki, ale jest ona bohaterką książki dla młodzieży pod tym właśnie tytułem. Autorką cyklu opowiadań o klasie pani Czajki jest Małgorzata Karolina Piekarska. Uczniowie z klasy 5c mieli okazję porozmawiać z pisarką na spotkaniu autorskim w księgarni Tu Czy Tam w Kętach.  Przygotowaliśmy się do tego poranka z autorką książek bardzo starannie. Przeczytaliśmy fragmenty Jej książek, poznaliśmy dorobek pisarski Małgorzaty Karoliny Piekarskiej i prawie każdy przygotował pytanie do pisarki.  Autorka książek z humorem opowiadała o prawdziwych mękach pisarza, kiedy to wena nie przychodzi, nie pomagają nawet ciepła herbatka i pantofle z jednorożcem. Pisanie książek to niełatwa sztuka, są takie, które czekają na skończenie nawet kilkanaście lat, a inne ”piszą się” w kilka miesięcy. Słuchaliśmy z zaciekawieniem opowieści autorki, oglądaliśmy przygotowaną przez Nią prezentację i po spotkaniu, zaopatrzeni w książki pisarki  ustawiliśmy się  grzecznie w kolejce po autograf, bo jakże ominąć taką okazję:)

Autorka przygotowała także grę edukacyjną dla swoich czytelników, oto link:

Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania z pisarką i zachęcamy - zaglądajcie do księgarni, to miejsce, w którym zawsze jest magia, magia czytania...

Agata Wróbel Rejman