KLASA VIb W WADOWICACH

10 grudnia klasa VI b wybrała się na wycieczkę pociągiem do Wadowic.
Zanim jednak wyruszyli w drogę, skorzystali z gościnności pana zawiadowcy stacji, który zaprosił ich do zwiedzenia swojego miejsca pracy. Opowiedział im historię dworca w Kętach oraz pokazał aparaturę, która służy mu do kontroli sytuacji na torach. Warsztaty nr 1 – zaliczone.

W Wadowicach, w Muzeum Miejskim, pani przewodnik w ciekawy sposób opowiedziała historię Wadowic, nie pomijając oczywiście najważniejszej postaci – sylwetki Świętego Jana Pawła II.
Uczniowie wzięli udział w warsztatach pt "Wspomnienia niebieskiego mundurka ", które wprowadziły ich w klimat przedwojennej szkoły. Mogli zapoznać się z ówczesnym programem nauczania i z przedwojennymi metodami wychowawczymi. Podczas zajęć można było obejrzeć przedwojenne podręczniki, sprawdzić swoje umiejętności w sztuce kaligrafii, wykonać proste zabawki. W wadowickim przedwojennym gimnazjum uczono m.in.: greki i łaciny, dlatego uczniowie na warsztatach doskonalili pamięć, ćwicząc wymowę łacińskich maksym.

Po warsztatach nadszedł czas na słodkie, wadowickie kremówki w pobliskiej kawiarni.
Wycieczka zaliczona na 6 :)

A.Sroka