KLASY 1a I 2b ORAZ MAGICZNE MIEJSCA TEATRU LALEK BANIALUKA

Klasy I a i II b oraz magiczne miejsca Teatru Lalek Banialuka

11 grudnia uczniowie klas I a i II b odwiedzili Teatr Lalek Banialuka w Bielsku-Białej. Dzieci obejrzały humorystyczne przedstawienie o tematyce świątecznej pt. „Diabelskie figle”. Następnie wzięły udział w warsztatach „Magiczne miejsca teatru”. Pod przewodnictwem aktorów Banialuki młodzi widzowie mieli okazję zobaczyć teatr od kulis. Weszli na scenę, odwiedzili pracownie: krawiecką, plastyczną i stolarską, dowiedzieli się, jak powstają przedstawienia teatralne oraz poznali różnorodne lalki (pacynki, kukiełki, jawajki, marionetki) oraz sposoby ich animacji. Być może poznanie teatru „od zaplecza” sprawi, że wśród uczniów klas I a i II b znajdą się przyszli aktorzy, reżyserzy, scenografowie, stolarze czy krawcy…  Przecież często to właśnie młodszy wiek szkolny jest czasem, kiedy dzieci odnajdują swoje zainteresowania i okresem, w którym zaczynają kształtować się ich predyspozycje.

Katarzyna Puchała

Małgorzata Paw