KLUB CZYTAJĄCYCH RODZIN.

Stwórzmy Klub Czytających Rodzin

Ania z Zielonego Wzgórza, Smerf i inne postaci z książek witały w holu szkoły Rodziców przybywających na spotkania z Wychowawcami.

29 i 31 stycznia miała miejsce akcja promująca czytelnictwo. Uczniowie zachęcali Rodziców, aby w ramach programu RodzinneCzytanie.pl Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” utworzyli w bibliotece Klub Czytających Rodzin.

Klubowe spotkania z książką dla Rodzin są okazją do promowania regularnego czytania dzieciom wartościowej literatury, miejscem, gdzie można wymienić się wrażeniami, wiedzą i konkretnymi lekturami. Jest to też okazja do pełnych wrażeń wspólnie spędzonych chwil, gdy Rodzice są blisko dzieci i pielęgnują sposób spędzania czasu, który ma niezwykle duży wpływ na rozwój i wychowanie najmłodszych.
( http://www.rodzinneczytanie.pl/o-klubach)

Głównym celem Klubów jest stworzenie platformy do kontaktów i spotkań Rodzin członkowskich, podczas których będą mogły wymieniać się doświadczeniami głośnego czytania w rodzinie oraz książkami, wzajemnie się inspirować i informować o ciekawych lekturach, organizować wspólne „poczytanki” dla dzieci, dyskusje na temat książek i/lub inne imprezy Klubu. (pkt. 4 Regulaminu Klubów Czytających Rodzin)

Głośne czytanie buduje mocną wieź między rodzicem i dzieckiem.

Dziecko, któremu codziennie czytamy, czuje się ważne i kochane.

Stwórzmy Klub Czytających Rodzin!

Zapraszam do biblioteki
Magdalena Cieślawska