Klub Czytających Rodzin „Jedyneczki”

12 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Jana Kantego
w Kętach powstał Klub Czytających Rodzin.
Utworzyli go rodzice, którzy są świadomi faktu, iż „(…) codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną, zaspokaja bowiem wszystkie emocjonalne potrzeby dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość
i pozostawia cudowne wspomnienia. Czynność ta jest łatwa, nie wymaga od nas, dorosłych, szczególnego przygotowania, jest przyjemna i inspirująca także dla czytającego, nic nie kosztuje, gdy korzystamy z biblioteki, czy wymieniamy książki z innymi rodzicami(…)”.
(„Wychowanie przez czytanie” I. Koźmińska, E. Olszewska)

Klubowe spotkania z książką są okazją do promowania regularnego czytania dzieciom wartościowej literatury, miejscem, gdzie można się wymieniać wrażeniami, wiedzą i konkretnymi książkami. Jest to także okazja do pełnych wrażeń wspólnie spędzonych chwil. (http://rodzinneczytanie.pl/o-klubach)

W dniu założenia do Klubu przystąpiło 8 rodzin. Członkiem można jednak zostać w każdym momencie. Klub przyjął nazwę „Jedyneczki”. Spotkania będą odbywać raz w miesiącu – w szkole, w plenerze lub wybranych ciekawych miejscach.

Kolejne spotkanie rodziców i dzieci przewidziane jest 12 marca. Jego tematem przewodnim będzie „Podróż Jedyneczek z wierszami Tuwima”. Wspólna zabawa, dużo ciekawych rekwizytów i dobre książki – to cel klubowiczów.

Klub Czytających Rodzin „Jedyneczki” to otwarte i radosne miejsce spotkań rodzin, które dołączyły lub chcą dołączyć do programu Rodzinne Czytanie prowadzonego przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

Serdecznie zapraszamy.

Magdalena Cieślawska