KOMUNIKACJA - INTEGRACJA - WSPÓŁPRACA

Komunikacja – Integracja – Współpraca

W kwietniu zakończony został drugi etap zajęć prowadzony przez pedagogów szkolnych dla wszystkich klas ZSG nr 1 w Kętach. Powyższy temat:  Komunikacja – Integracja – Współpraca jest zarówno kontynuacją pierwszego: Poznajmy się, oraz jednym z wyników opracowanych badań kwestionariuszowych.

Ich celem było zapoznanie uczniów z różnymi sposobami porozumiewania się. Nabycia świadomości tego, że powierzchowna ocena drugiego człowieka może nie być prawdziwa. Rozwijaliśmy postawy  akceptacji i zrozumienia dla innych punktów widzenia. Ponadto uczniowie mogli doświadczyć mechanizmów działania plotki.

Inspirującym doświadczeniem była analiza przez uczniów obrazów wieloznacznych. Kreatywność i pomysłowość zwłaszcza dzieci w klasach młodszych nie miała granic. Mimo to wszyscy jednogłośnie doszli do wniosku, że prawdę o rysunku zna autor. Wiedza ta została przełożona na wszystkie sfery życia, w szczególności na relacje międzyludzkie. Uczniowie poprzez zabawę doświadczyli i zobaczyli mechanizmy i skutki działania plotki. Łącząc te zagadnienia doszli do wniosku, że należy zapytać o prawdę osoby której temat dotyczy, a informacji które otrzymali nie przekazywać nikomu dalej. Nigdy nie mamy pewności czy ktoś nie wprowadzi zmian, oraz czy sami dobrze będziemy je umieli przekazać innym.

Uczniowie poprzez dobrą zabawę, ciekawe gry i ćwiczenia nabyli bardzo ważne umiejętności tak potrzebne do życia wśród ludzi.

W załączniku obrazy wieloznaczne.

KLIKNIJ TU !!

Życzymy dobrej zabawy.