KONKURS CHOINKA

Czas przygotowań do świąt to najpiękniejszy okres w całym roku. W tym czasie, szczególnie przed laty, zarówno dorośli jak i dzieci z wielką radością wykonywali ozdoby świąteczne, stroiki, łańcuchy na choinkę, szopki bożonarodzeniowe. Dla przypomnienia i zachęcenia dzieci do czerpania z bogatych rodzimych tradycji Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs plastyczny pod hasłem „Rodzinny Konkurs Plastyczny na CHOINKĘ BOŻONARODZENIOWĄ”. Pogłębienie wiedzy na temat symboli związanych ze świętami Bożego Narodzenia, rozwijanie zdolności plastycznych i wrażliwości artystycznej u naszych uczniów oraz zacieśnienie współpracy szkoły z rodzicami to główne cele, jakie przyświecały temu konkursowi. Dlatego też do udziału w nim zaprosiliśmy nie tylko uczniów naszej szkoły, ale również ich rodziców i rodzinę. Przedmiotem konkursu było wykonanie techniką dowolną pracy plastycznej lub przestrzennej przedstawiającej choinkę świąteczną. Na konkurs wpłynęło ponad 80 pięknych choinek wyróżniających się pomysłowością, oryginalnością, ciekawą techniką wykonania. Podziwialiśmy niezwykłe choinki z patyczków, szyszek, piórek, ziaren kawy, wacików, a nawet z plastikowych łyżeczek. Przekonaliśmy się po raz kolejny że wyobraźnia naszych uczniów nie zna granic!
Przy wystawie tłoczyli się uczniowie, nauczyciele a nawet rodzice. Która choinka jest najpiękniejsza? Zdania były podzielone. Nie było jednak z wyborem żadnego kłopotu. Każdy oglądający mógł oddać głos na jedną choinkę . W ten demokratyczny sposób bez burzliwych narad wybrano pierwsze trzy miejsca oraz przyznano wyróżnienia. Oto one:

I miejsce – Kacper Matusiak kl. 5b
II miejsce – Krzysztof Gworek kl. 2e z siostrą Agatą, mamą Martą i babcią Danusią
III miejsce – Mikołaj Piwowarski kl. 5b z rodzicami

Wyróżnienia:

Wiktoria Kliś kl. 1b z tatą
Szymon Własiński kl. 3c z mamą
Jakub Pałosz kl. 1C z mamą i tatą
Dominik Stańczak kl. 4a
Klaudia Fabia kl. 5c z ciocią
Kacper Matusiak kl. 5b
Nadia Laszczak kl. 2d z mamą
Karol Urbańczyk kl. 1b
Eryk Urbańczyk kl. 2e

Wszystkim uczniom oraz ich rodzinom biorącym udział w konkursie gratulujemy wspaniałych prac, pomysłowości i kreatywności!

Dziękujemy za wspólnie spędzony przedświąteczny czas.
Życzymy Wesołych Świąt.