KOPERNIK W JEDYNCE

W dniu 10 lutego 2016r. w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli  Powiatowego Zespołu  nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach.
Odbyły się warsztaty dla gimnazjalistów pt. „W świecie techniki” oraz „W stronę zdrowego trybu życia”. Ciekawie przygotowano prezentację multimedialną dotyczącą zdrowych nawyków żywieniowych. Oczy  cieszyła piękna dekoracja stołów, a podniebienia  - degustacja przygotowanych i gustownie podanych własnoręcznych wypieków uczniów Zespołu Szkół nr 10.
Warsztat „W świecie techniki” przybliżył uczniom trudne problemy elektroniki. Jednocześnie każdy mógł zbudować prosty układ elektroniczny i bawić się tą dziedziną wiedzy. Z elektroniką za pan brat!
Siatkarze z Kopernika prezentowali swoje umiejętności gry w piłkę siatkową, obsługiwali specjalistyczny sprzęt siatkarski oraz zachęcali swoim przykładem do wyboru tego profilu klasy.
Uczennice klasy fryzjerskiej pokazały umiejętności modnego czesania i układania włosów. Trzy koleżanki z gimnazjum poddały się próbie starszych koleżanek z Technikum i Szkoły Zawodowej modelowania własnych włosów.
Te warsztaty zachęciły uczniów gimnazjum do wyboru szkoły nr 10 im. M. Kopernika w Kętach jako kolejnej szkoły w drodze do kariery.