KOTYLIONY BIAŁO-CZERWONE

11 listopada – wielka narodowa data. Właśnie w tym jesiennym dniu, przed dziewięćdziesięciu ośmiu laty ojczyzna nasza odzyskała swoją niezawisłość po długowiecznej niewoli.

Białe i czerwone paski, kółka i nożyczki poszły w ruch w ZSG nr 1 w Kętach.
Cóż to za przedsięwzięcie? To cykliczna już akcja Samorządu Uczniowskiego „Kotylion na 11 Listopada”.
My mali patrioci, młodzież szkolna, chcieliśmy w ten sposób oddać hołd wszystkim tym, za których przyczyną tamten pamiętny dzień 11 listopada 1918 roku przeszedł do historii jako radosne święto niepodległościowe.

Pomysł zrodził się jak co roku w głowach naszych małych przedstawicieli samorządu i został przyjęty z wielkim entuzjazmem. Zaplanowano akcję wspólnego przygotowania kotylionów. Do przedsięwzięcia zostali zaproszeni wszyscy uczniowie naszej szkoły. W tym roku w akcję włączyła się również biblioteka szkolna, a przede wszystkim pani Agata Wróbel. Podczas apelu każdy uczeń na piersi dumnie prezentował biało-czerwone kotyliony.
Dla wszystkich była to lekcja patriotyzmu, poszanowania dla polskiej tradycji. Warto tworzyć patriotyczną więź z symbolami narodowymi.