KSAWERY NA TURNIEJU PIŁKARSKIM W ROTTERDAMIE

Weekend w dniach 8-9 czerwca dla jednych uczniów był chwilą odpoczynku i relaksu, zaś dla drugich była to ciężka praca i walka o bycie lepszym. Uczeń klasy 2b – Ksawery Matusiak trenujący piłkę nożną w AKADEMII PIŁKARSKIEJ PROGRESS Andrychów jako jedyny reprezentant kęckich szkół w dniach 6-10 czerwca uczestniczył w jednym z największych turniejów piłkarskich w Holandii - Coen Moulijn Cup, który zorganizowany był na obiektach słynnego klubu piłkarskiego Feyenoord Rotterdam. W turnieju tym brało udział 96 drużyn i tylko dwie z Polski (AP PROGRES Andrychów oraz Radziszowianka Radziszów)

Podczas tego turnieju podopieczni trenera Rafała Ruska rozegrali 7 spotkań z drużynami z Holandii z czego 4 przegrali (1-2, 0-3, 1-2, 0-1), 2 wygrali (3-0, 9-0) i jeden zremisowali (1-1) w stosunku bramkowym 15-9 zajmując 5 miejsce w grupie, a w których Ksawery strzelił 2 bramki.

Turniej w Feyenoordzie był okazją poznania Wielkiej piłki „od środka” - obiektów treningowych, stadionu, zaplecza, ale i też możliwość zwiedzania miasta … i oczywiście zakupów w sklepie firmowym Feyenoordu Rotterdam. W hotelu gdzie stacjonowała AP Progress równocześnie przebywali piłkarze U-13 z tak wielkich klubów jak FC Barcelona, Inter Mediolan, Manchester United.

Kolejny zagraniczny turniej tuż po wakacjach we wrześniu na Łotwie w mieście Tukums (nagroda główna za zwycięstwo w turnieju Andrychów Junior CUP 2019, w którym rozegrali 4 mecze wszystkie wygrywając i strzelając swoim przeciwnikom 32 bramki).

Ksawery trenuje piłkę nożną od 5 roku życia - najpierw AP Champion Oświęcim i Kęty, a obecnie od roku czasu AP Progress Andrychów, w której treningi odbywają się 3x w tygodniu pod okiem doskonałego trenera Rafała Ruska.

Największy kibic

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Script logo