LEKCJA KLASY 1C W KSIĘGARNI, TU CZY TAM

Lekcja  klasy 1c w księgarni Tu Czy Tam

Dzieci z klasy 1c lubią czytać książki i chętnie odwiedzają bibliotekę, by wypożyczyć lektury lub uczestniczyć w ciekawych zajęciach. Tym razem klasa w bardzo ciekawy sposób spędziła czas w księgarni Tu Czy Tam. Dzieci z uwagą wysłuchały czytanej książki Katie Clapham pt."Zaginiona księgarnia", oglądając przy tym ilustracje wyświetlane na dużym ekranie. Nazywały swoje emocje występujące w trakcie słuchania. Dowiedziały się, jak powstaje książka i jakie zawody są z tym związane. W trakcie zabawy w księgarza poznały, w których działach należy szukać poszczególnych książek oraz jak posługiwać się pieniędzmi. Uświadomiły sobie na czym polega różnica pomiędzy biblioteką, a księgarnią. To była wspaniała lekcja pobudzająca aktywność uczniów,  rozwijająca ich zainteresowania czytelnicze i umiejętności społeczne. Serdecznie dziękujemy Pani prowadzącej zajęcia za poświęcony czas oraz zrozumienie potrzeb dzieci.

M.Żużałek-Urbaś