LET’S TALK – SPOTKANIE Z NATIVE SPEAKEREM

29 kwietnia gościliśmy w szkole Panią Danielle Domagała. Choć posiada polskie nazwisko Danielle potrafi powiedzieć po polsku jedynie kilka słów i jak twierdzi nasz ojczysty język jest dla niej, jak i dla większości obcokrajowców niezwykle skomplikowany.

W trakcie spotkania uczniowie z klas  6 a, 7 a, 8 a, 8 b, 8 c oraz jednej z grup z klas 3 gimnazjum mieli okazję porozmawiać chwilę w języku angielskim oraz dowiedzieć się czegoś o naszym gościu. Wskazanie kraju, z którego pochodzi pani Danielle sprawiło uczniom nie lada problem. Z pomocą mapy uczniowie zdołali odnaleźć Trinidad, miejsce w którym urodziła się i spędziła wczesne dzieciństwo. Dowiedzieli się również, że Danielle mieszkała w USA, gdy była w ich wieku oraz o tym, że obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii. Pani Danielle chętnie odpowiadała na zadawane pytania. Sama również pytała o różne rzeczy chcąc zaangażować wszystkich uczniów w konwersację.

Spotkanie z native speakerem (choć krótkie) było z pewnością dla wielu odskocznią od typowej lekcji języka angielskiego i uświadomiło niektórym (tym mniej przekonanym), jak niezbędna w dzisiejszych czasach jest umiejętność komunikowania się w języku obcym i jak bardzo może się ona okazać przydatna. Mamy nadzieję, że takich spotkań w naszej szkole będzie w przyszłości więcej !!!

Agnieszka Walecka