MALI BADACZE Z KLASY I D

6 listopada uczniowie klasy I d  wybrali się do księgarni "TuCzyTam", aby wziąć udział w warsztatach edukacyjnych “Doświadczenia warte zobaczenia”, prowadzonych przez Fabrykę Kreatywności.

Prowadzący spotkanie z dziećmi przedstawili pokaz eksperymentów poruszających różnorodne zagadnienia z dziedziny chemii i fizyki. Mali obserwatorzy, zaciekawieni naukowymi doświadczeniami, chętnie brali w nich udział. Chemiczne czary, czyli kolor z bezbarwnej pary, wywołały w dzieciach wielkie zaskoczenie. Nie inaczej było z samopompującymi się balonami, czy płonącą, lecz niespalającą się chusteczką. Inne eksperymenty w jakich uczestniczyli uczniowie, to także, m.in. przemienianie wody w sok  z gumijagód, a następnie w Colę.

Obserwowane przez dzieci zjawiska budziły w nich zaciekawienie oraz zachwyt, a prowadzący nie pozwalali im na chwilę znudzenia.

Serdecznie dziękujemy Pani Ewie Madej oraz ekipie Fabryki Kreatywności za możliwość uczestniczenia w tych jakże ciekawych zajęciach.

Joanna Kołodziejczyk