MÓWIĆ PO ANGIELSKU KAŻDY MOŻE, CZYLI DZIEŃ ANGLOJĘZYCZNY.

ŚPIEWAĆ MÓWIĆ PO ANGIELSKU KAŻDY MOŻE,

CZYLI DZIEŃ ANGLOJĘZYCZNY

Jak co roku w naszej szkole odbył się dzień anglojęzyczny, tym razem w nieco innej formie niż dotychczas. Zazwyczaj, impreza ta poświęcona jest jednemu krajowi, w którym językiem urzędowym jest język angielski, w tym roku natomiast „na tapecie” znalazło się kilka wybranych krajów anglojęzycznych. Warto zaznaczyć, że cała impreza prowadzona była po angielsku przez nasze uczennice – Patrycję Orlicką oraz Celinę Kierzek.

Oprócz tematyki, nowością była także formuła całego dnia. Tym razem to uczniowie musieli sami poczuć atmosferę i wytężyć swoje umysły. Każda z klas, od 6 SP aż po 3 Gimn, miała za zadanie przygotować plakat, piosenkę oraz strój związany z krajem, który wylosowała. Mieliśmy zatem okazję zobaczyć prezentacje Anglii, Szkocji, Irlandii, Stanów Zjednoczonych, Australii i Kanady. Za swoje wystąpienia każda klasa otrzymywała punkty od jury wskładzie: pani dyrektor Ewy Sedeńko, pani Agnieszki Waleckiej oraz pani Marceli Fabii.

Kulminacyjnym jednak momentem były zmagania konkursowe między reprezentantami klas. Zawodnicy zmierzyli się w następujących konkurencjach:

·         gra terenowa Mission Impossible,

·         Spelling Bee – czyli literowanie po angielsku,

·         KAHOOT! – quiz online sprawdzający wiedzę o krajach anglojęzycznych,

·         Vocabulary Basketball, konkurs sprawdzający nie tylko znajomość angielskiego słownictwa, ale także umiejętność celnego trafiania do kosza,

·         KABOOM! – ekscytująca gra, testująca słówka, ale także zdolnośc trzymania nerwów na wodzy J

Klasowi reprezentanci zdobywali dla swych zespołów punkty, co potęgowało napięcie oraz oczywiście doping kibiców. Fascynujące były reakcje publiczności oraz obecnych nauczycieli – mimo, że nie wszyscy wszystko rozumieli, zabawa była naprawdę świetna J

Zwycięzcy otrzymali drobne upominki w postaci słodyczy, ale to nie zwycięstwo liczyło się najbardziej, ale praca w zespole, wsparcie kolegów, świetna zabawa i oczywiście posługiwanie się angielskim, czemu przyświecało hasło imprezy, czyli „English in Action”.

Wierzymy, że przyszłoroczny dzień anglojęzyczny przyniesie równie dużo emocji i zapału uczniów, dlatego już tera zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji. Jako organizatorzy postaramy się, aby dzień ten był równie eksyctujący, jak w tym roku, a uczniom dziękujemy za zapał i poświęcony przygotowaniom czas J I pamiętajcie, nie kierujcie się słowami Scarlett O’Hary – „Pomyślę o tym jutro”, pomyślcie o angielskim już dziś – KEEP CALM AND LEARN ENGLISH J

Agata Płonka

Aleksandra Sroka