NASZE DRUŻYNY Z KWALIFIKACJĄ DO ZAWODÓW POWIATOWYCH W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W dniu 23.03.2017 r. uczniowie naszej  Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Kętach wzięli udział w miejsko-gminnych eliminacjach  Ogólnopolskiego Turnieju  Bezpieczeństwa w  Ruchu Drogowym. Eliminacje odbyły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bulowicach.  W  rozgrywkach brały udział dzieci z dziesięciu szkół podstawowych z Gminy Kęty, Osiek i Brzeszcze. Jedynkę  reprezentowali  uczniowie klas szóstych: Maciej Radwan, Kryspin Kucha, Patrycja Zaręba i Natalia Boba. Uczestnicy pisali test teoretyczny z przepisów ruchu drogowego i test ze skrzyżowań. Następnie  odbyła się konkurencja praktycznej jazdy rowerem po torze przeszkód. Najlepsza okazała się nasza drużyna. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Przecieszyna. Obydwie ekipy  zakwalifikowały do eliminacji powiatowych turnieju.

W dniu 24.03.2017 r. odbyły się również w Bulowicach eliminacje miejsko-gminne tegoż turnieju w kategorii szkół gimnazjalnych. W eliminacjach brali udział uczniowie dziewięciu szkół z Gminy Kęty, Osiek, Brzeszcze, Oświęcim  i Polanki Wielkiej. Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie klas drugich: Marcin Łysoń, Łukasz Bogacz i Adam Bochniak. Uczniowie wykonywali te same zadania, co  ich koledzy ze szkoły podstawowej. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie Publicznego Gimnazjum w Polance Wielkiej, II miejsce uczniowie Gimnazjum w  Bulowicach, III miejsce uczniowie  Gimnazjum nr 1 im. F. Dyczkowskiego. Wszystkie trzy drużyny przeszły do eliminacji powiatowych.

Opiekunem obydwu drużyn była p. J. Wójcikiewicz-Paw.

Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów na zawodach powiatowych.