OKULARY DLA AFRYKI

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

Jan Paweł II

W tym roku nasza szkoła przyłacza się do akcji "Okulary dla Afryki", którą organizuje OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii w Bielsku-Białej i dr Ilona Filipecka, ambasadorka fundacji "Dzieci Afryki" i pomysłodawczyni zbiórki oraz akcji.

Akcja polega na zbiórca używanych okularów korekcyjnych i słonecznych a następnie przekazaniu ich do kliniki, skąd wraz z okulistami wyruszą w długą drogę, aby wreszcie trafić do swoich nowych użytkowników w Afryce.

Zbieramy używane okulary w plusach i minusach, ale bez cylindrów (najlepiej z opisaną mocą szkieł).
Zbieramy używane okulary słoneczne.
Okulary powinny być w dobrym stanie, tzn. mieć wszystkie elementy opraw nieuszkodzone, a szkła nie mogą być porysowane w centrum, zapakowane w zwykły woreczek śniadaniowy.

Do przyłączenia się do akcji zaproszeni są również mieszkańcy Kęt i okolic, którzy w środy od godz 10.00 – 11.00 a w czwartki od godz. 10.30 -11.30 mogą przynosić okulary do naszej pani woźnej, pani Basi.

Jeśli posiadasz niepotrzebne okulary, przynieś je do p. Doroty Katańskiej lub p. Aleksandry Sroki. W zbiórce pomagają również uczniowie klasy IV b.

Więcej informacji o akcji na stronie: www.okuliscidlaafryki.pl oraz u organizatorek.

Zbiórka w naszej szkole trwa do 21.11.2016 r.

Przyłącz się do akcji już dziś!

Zapytaj rodziców, wujków, dziadków, sąsiadów, może mają niepotrzebne okulary!

POMAGAJMY!!!

D. Katańska, A. Sroka