OLIMPIADY SPECJALNE - TENIS STOŁOWY

Kolejne medale dla uczniów z kęckiej "Jedynki"

29 września 2016 r. uczniowie Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 w Kętach wzięli udział w Regionalnym Beskidzkim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. Gospodarzem zawodów był Beskidzki  Klub Olimpiad Specjalnych „Leskowiec” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kaczynie.

Uroczyste otwarcie turnieju rozpoczęło się o godzinie 9.00 wniesieniem flagi Olimpiad Specjalnych oraz wysłuchaniem hymnu. W trakcie ceremonii otwarcia zostały wypowiedziane słowa przysięgi olimpijskiej „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”. Po oficjalnym rozpoczęciu, którego dokonała Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach pani Maria Nitka oraz dyrektor SOSW w Kaczynie pani Józefa Karkoszka - Warchał, zawodnicy przystąpili do gier właściwych.

Sportowcy rywalizowali w dwóch konkurencjach - grze pojedynczej oraz indywidualnym konkursie sprawności - zawodnicy słabo zaawansowani. Rywalizacja sportowa zeszła na drugi plan, gdyż każdy uczestnik z wielkim zaangażowaniem i radością przystąpił do konkursu i był szczęśliwy z każdego zdobytego miejsca. Zmagania sportowe przebiegały w atmosferze „fair play”. Uczestnicy otrzymali również słodki poczęstunek, pamiątkowe koszulki z logo olimpiad oraz pyszny obiad.

Zawodnicy sekcji „Jedynka” wywalczyli 3 złote , 3 srebrne i 3 brązowe medale.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Angelika Pasternak z klasy I A  wywalczyła złoty medal

Piotr Papież z klasy IV a wywalczył złoty medal

Arkadiusz Walusiak z klasy II A wywalczył złoty  medal

Kamil Majkut z klasy I A wywalczył srebrny medal

Kamil Wróbel  z klasy VI a wywalczył srebrny medal

Mateusz Grabowski  z klasy V a  wywalczył srebrny medal

Dominik Tlałka z klasy VI a wywalczył brązowy medal – gra pojedyncza

Dawid Droździk z klasy VI a wywalczył brązowy medal

Natalia Adamus  z klasy II A wywalczyła brązowy medal

Jeden z naszych podopiecznych, Piotr Papież z klasy IV a, otrzymał szczególne wyróżnienie  i nagrodę ufundowaną przez  OSP w Kaczynie jako najmłodszy uczestnik turnieju Tenisa Stołowego.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, życząc im dalszych sukcesów. Wolontariuszom  z kęckiej „Jedynki" Juliannie Zając, Martynie Papież dziękujemy za pomoc podczas zawodów, a trenerom za przygotowanie sportowców.

Dziękujemy także za organizację tego sportowego święta SOSW  w Kaczynie oraz Funduszowi PFRON za sfinansowanie autobusu.

Anna Handzlik