OSIĄGNIĘCIA NASZYCH PRZYRODNIKÓW

W  X EDYCJI KONKURSU NAUK PRZYRODNICZYCH „ŚWIETLIK”

14 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny, mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Konkurs ten objęty został Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego – Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Ilość dzieci, biorących w nim udział,
z roku na rok jest co raz większa. Tym razem naszą szkołę reprezentowało 50 uczniów (25 dzieci z klas 2-3 oraz 25 dzieci z klas 4-6).

Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego.

Przed testem konkursowym uczniowie wykonywali eksperymenty (w domu lub w szkole). Pozwalały one na ciekawe, kreatywne spędzenie czasu z rodziną, uczyły dyscypliny, cierpliwości
i odpowiedzialności. Poszerzały horyzonty myślowe, wzbogacały słownictwo.

Jak zapewniają organizatorzy ta nowatorska formuła konkursu, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje  na kilka ważnych elementów:

-  uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze, ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym,  da się wyjaśnić w sposób naukowy,

- uzmysławia, że każdy może mieć swój wkład w rozwój świata.

Formuła testu rozwiązywanego przez dzieci nastawiona była na pokazanie, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki.

16 maja 2017 roku X Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik" został rozstrzygnięty, organizatorzy ogłosili wyniki. Uczennica naszej szkoły, EMILIA KORPACKA z klasy II a, zdobyła maksymalną liczbę punktów spośród uczniów klas drugich i otrzymała NAGRODĘ GŁÓWNĄ. Nagrodzona została także LENA FICOŃ  z klasy II b.  Ponadto wyróżnienia w konkursie otrzymało 14 uczniów.

Imię i nazwisko ucznia

ALICJA SORDYL

VI c

JADWIGA SZEMIK

Gratulujemy wszystkim uczniom i zachęcamy do aktywnego obserwowania świata. Powodzenia w następnym roku.