PODSUMOWANIE KAMPANII SPOŁECZNEJ "NO PROMIL, NO PROBLEM"

Co roku ZSG nr 1 w Kętach uczestniczy w kampanii społecznej „No promil, no problem”. Nasza szkoła edukuje uczniów w ramach profilaktyki antyalkoholowej, promuje trzeźwość i zdrowy styl życia.
Ostatni tydzień listopada i pierwszy tydzień grudnia 2015r. został wyznaczony na realizację zadań kampanii „No promil, no problem”. Hasła tej akcji były rozpowszechnione wśród uczniów i rodziców naszej szkoły w postaci plakatów i gazetek tematycznych. Odbyły się także lekcje wychowawcze dot. profilaktyki uzależnień oraz zagrożeń cywilizacyjnych.
Podsumowaniem kampanii był happening zorganizowany przez klasę II B gimnazjum wraz z wychowawcą, p. Dorotą Pawińską i pedagogiem szkolnym, p. Krystyną Szwajcą. Maszerując ulicami Kęt gimnazjaliści rozdawali przechodniom ulotki i broszurki o treści antyalkoholowej. Pięknie prezentowali transparent własnoręcznie wykonany z tej okazji: „No promil – no problem”.
Małym dzieciom wręczali zabawny komiks ze Smokiem Wawelskim w roli głównej, a kierowcom – taryfikator promilowy. Inni przechodnie otrzymywali od uczniów wzruszające listy dzieci do kierowców.
Dodatkowo podczas zebrań z rodzicami w dniu 3 grudnia rozdane były rodzicom i opiekunom naszych uczniów „deklaracje odpowiedzialnego pasażera/świadka”. Osiemdziesięciu rodziców i opiekunów własnoręcznym podpisem zadeklarowało reagowanie w sytuacjach, gdy nietrzeźwy zasiadłby za kierownicą samochodu.

Krystyna Szwajca