PODSUMOWANIE SUKCESÓW Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO.

THE BEST STUDENTS

czyli

PODSUMOWANIE SUKCESÓW Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

„Granice naszego języka są granicami naszego świata”

Nasi uczniowie wiedzą, że furtki w świecie otwierają się dla tych, którzy znają język obcy. Tym pierwszym i podstawowym jest język angielski. My, nauczyciele, staramy się,  aby nie był to tylko kolejny przedmiot szkolny, ale narzędzie do poznawania świata. Motywacji do nauki szukamy wszędzie, a jedną z nich jest branie udziału w konkursach językowych. Oferta konkursów jest różnorodna, a każdy może się sprawdzić, stając w szranki rywalizacji.

Przed końcem roku szkolnego chcieliśmy jeszcze raz spojrzeć na listę tych, których praca została nagrodzona laurami.

Ø  MAŁOPOLSKI KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Etap rejonowy :

szkoła podstawowa

gimnazjum

Martyna Kliś 6b

Wiktoria Oboza kl 5a

Konrad Stempak kl 6a

Józef Żmudka 6c

Celina Kierzek 3A

Patrycja Orlicka 3B

Grzegorz Chrostek 3A

Ø  VII KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR DYREKTORA ZSG nr 1

„ENGLISH IS EASY”

zespołowo:

I miejsce  - nasza drużyna (Wiktoria Oboza. Konrad Stempak, Józef Żmudka)

indywidualnie:

II miejsce – Józef Żmudka

III miejsce – Wiktoria Oboza

Ø  XV KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „DO YOU SPEAK ENGLISH?”

O PUCHAR BURMISTRZA GMINY KĘTY.

zespołowo:

II miejsce – nasza drużyna (Celina Kierzek, Patrycja Orlicka, Grzegorz Chrostek)

indywidualnie:

III miejsce – Patrycja Orlicka

Ø  Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego „FOX”

najlepszy wynik w szkole uzyskali:

Patrycja Orlicka w gimnazjum

Józef Żmudka w szkole podstawowej

Ø  Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego „OLIPMUSEK”

dla klas 1-3 szkoły podstawowej.

najlepsze wynik w szkole uzyskali:

Piotruś Orłowski z klasy 1 a,

Kuba Nycz z klasy 3 e

Jaś Stanecki z klasy 2 a

Ø  XVI Przegląd Twórczych Form Pracy Dzieci i Młodzieży w Językach Obcych

wyróżnienie za Osobowość Językową dla Agnieszki Wadoń

Ø  Ogólnopolski Konkurs Leksykalny MEMORY MASTER (83 uczestników z całej szkoły)

szkoła podstawowa:

Zuzanna Blachura 90 – laureat III stopnia

Antoni Billik 87 – wyróżnienie

Patrycja Orlicka 88 – wyróżnienie

Ø  Ogólnopolski Konkursu z Języka  Angielskiego ALBUS. (44 uczestników ze szkoły)

Kacper Korpacki 5a            laureat                       47 pkt             6 miejsce w Polsce

Wiktoria Oboza  5b             laureat                       46 pkt             7 miejsce w Polsce

Patrycja Orlicka 3A             laureat                       44 pkt             9  miejsce w Polsce

Martyna Rusek 1B               laureat                       43pkt                          10 miejsce w Polsce

Antoni Billik  2B                   laureat                       43pkt            10 miejsce w Polsce

Zuzanna Blachura 2B          laureat                       40 pkt             13 miejsce w Polsce

Sebastian Soczawa 2b          lauret                         40 pkt             13 miejsce w Polsce

Mikołaj Balwierz 1A            wyróżnienie               41pkt             12 miejsce w Polsce

Józef Żmudka 6C                 wyróżnienie               40 pkt                        13 miejsce w Polsce

Natalia Boba  6C                  wyróżnienie               40 pkt                        13 miejsce w Polsce

Zgodnie z powiedzeniem sukces ma wielu ojców, jednak, w  tym przypadku, powyższe sukcesy można przypisać „wielu matkom”, opiekunkom tych zdolnych młodych ludzi, czyli paniom: Katarzynie Puchale, Marceli Fabii, Agacie Płonce, Ewie Sedeńko, Aleksandrze Sroce, Agnieszce Waleckiej i Michalinie Wójcik.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym nie zabraknie zapału ani uczestnikom konkursów, ani ich opiekunkom.

Agata Płonka