POTOP SZWEDZKI, CZYLI ŻYWA LEKCJA HISTORII

Jak mawia stare przysłowie: „jeśli Ci powiem – zapomnisz, jeśli pokażę – zapamiętasz, jeśli wytłumaczę – zrozumiesz”.
Dlatego właśnie po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli okazję zetknąć się z nietypową lekcją historii.  4 października 2016 r. gościło u nas Bractwo Rycerskie Zamku w Gniewie.
"Aktorzy" w ciekawy i humorystyczny sposób przedstawili przebieg  wojen polsko – szwedzkich z XVII wieku.
Uczniowie mogli  wczuć się w realia epoki, ubierając zbroję husarza, pikiniera czy muszkietera, próbując walki z użyciem piki, muszkietu, koncerza oraz ćwicząc musztrę wojskową.
Ten spektakl historyczny na pewno rozbudził wyobraźnię uczniów i zachęcił do dalszego zgłębiania wiedzy. Do zobaczenia na kolejnej „żywej” lekcji historii…

Organizatorki
Agata Ledwoń i Beata Betlej