POWITANIE WIOSNY

W środę rozpoczęła  się astronomiczna wiosna, a na tę prawdziwą też już czekamy z utęsknieniem. Z tej okazji dzieci postanowiły pożegnać zimę, a wiosnę zachęcić do szybkiego przybycia. Klasy 2c, 2d, 3b oraz dzieci ze świetlicy wyszły przed szkołę by symbolicznie spalić marzannę. Odśpiewały magiczne zaklęcia, różnorodnymi  instrumentami narobiły hałasu, a wszystko po to, by przestraszyć zimę. Ta jednak wcale nie chciała odejść, było chłodno, a nawet pojawił się niewielki deszcz.

Gdy po marzannie pozostał już tylko popiół, dzieci zaśpiewały krótką piosenkę na powitanie wiosny. Specjalnie dla niej, przystroiły pięknie różnokolorowymi wstążkami gaik. Pozostaje tylko czekać na efekty, na piękną słoneczną pogodę.